Jesenná údržba

Záhrada je živý organizmus, ktorý sa potrebuje na zimné obdobie dôkladne pripraviť. A tu je malý príklad ako na to.

Vertikutácia trávnika

Na konci vegetačného obdobia (na jeseň) vznikne hustý trávny koberec, tvorí sa i vrstva trávnej plsti (zvyšky tráv, mach a burina) a svetlo, voda a živiny nemôžu preniknúť ku koreňom. Vtedy treba trávnik vertikutovať. Pred vertikutáciou sa trávnik musí nakrátko pokosiť.

Jesenné hnojenie trávnika

Pred príchodom zimy je potrebné dodať trávniku dostatok živín, aby toto obdobie prekonal bez ujmy a v skorom jarnom období mal z čoho čerpať energiu. 

Pieskovanie trávnika

Pieskovanie je primiešanie umytého - odvápneného piesku (najlepšie kremenného piesku), ktorého zrniečka majú priemer 0-0,2 mm. Používa sa hlavne na viac zaťažovaných plochách. Zlepšuje príjem vody z pôdy, zvyšuje poróznosť pôdy a znižuje možnosť tvorby prázdnych miest v trávniku a následne tvorbu buriny. Na silnejšie zaťažovanom trávniku sa môže pieskovať i viackrát ročne, asi 5 - 10 litrov na 1 m2. Aby sa piesok rozložil na plochu rovnomerne, používa sa aplikátor. Piesok sa aplikuje i do vytvorených otvorov.

Čistenie jazierok

Na jeseň odporúčame zbaviť vaše jazero nečistôt, zákalov, rias, prefiltrovať vodu profesionálnym strojom a pripraviť ho na zimu.

Údržba a zazimovanie automatickej závlahy

Na konci sezóny treba závlahový systém skontrolovať, vyčistiť a pred príchodom mrazov úplne vypustiť vodu.

 

 

Predajňa bude v dňoch od 02. 04. 2015 - 06. 04. 2015 zatvorená. Ďakujeme za pochopenie.

Želáme vám krásne veľkonočné sviatky.

 

Kariéra:

Hľadáme predavača/predavačku do záhradného centra, skúsenosti podmienkou. Napíšte nám na pracaZMAZTE_TENTO_TEXT@terradesignZMAZTE_TENTO_TEXT.sk

Predajňa:

Záhradné centrum TERRA design
Chotárna 35 (Bratislavská cesta),
949 01 Nitra

mobil: +421 903 484 484
email: infoZMAZTE_TENTO_TEXT@terradesignZMAZTE_TENTO_TEXT.sk